Pradėjus veikti naujai Tax free sistemai, e. būdu jau deklaruota per 2 mln. eurų PVM

VMI ir Lietuvos muitinė informuoja, kad nuo spalio 1 d., kai PVM grąžinimo užsienio keleiviui (Tax free schema) deklaracijas prekybininkai ir tarpininkai pradėjo teikti e. būdu, jau gauta daugiau nei 40 tūkst. deklaracijų. Deklaruota daugiau nei  2 mln. eurų PVM, o pardavėjai užsienio keleiviams jau grąžino apie 868 tūkst. eurų. „Dažniausiai deklaracijų sulaukiama dėl PVM grąžinimo, kai prekes įsigijo Baltarusijos (86 proc.), Izraelio (4 proc.), Ukrainos (3 proc.) gyventojai. Daugiausia prekių įsigyjama ir deklaracijų gaunama penktadieniais ir šeštadieniais“ , – sako VMI viršininko pavaduotojas Martynas Endrijaitis. daugiau nei pusę (53 proc.) įsigytų prekių per Lietuvos muitinės postus užsienio keleiviai išgabena prekių įsigijimo dieną.

VMI duomenimis, dažniausiai užsienio keleiviai Lietuvoje įsigyja aprangos, avalynės ir aksesuarų, buitinės technikos, kompiuterių įrangos, laikrodžių ir juvelyrikos, maisto prekių. Vidutinė įsigyjamų prekių vertė su PVM – apie 348 eurai, didžiausia – 47,9 tūkst. eurų.

Susigrąžinti PVM už Lietuvoje įsigytas ir iš ES teritorijos per 3 mėn. išgabentas prekes, kurios atitinka Vyriausybės nutarime nustatytus reikalavimus gali užsienio keleiviai, kurių nuolatinė gyvenamoji vieta nėra ES. Įsigytų prekių vertė (įskaitant PVM), nurodyta vienoje deklaracijoje, turi būti ne mažesnė kaip 40 eurų. VMI primena, kad nuo spalio 1 d. PVM grąžinimo užsienio keleiviui deklaracijų duomenys yra teikiami tik e. būdu. Tokiu būdu užtikrinamas prekių išvežimo iš ES teritorijos atsekamumas, o užsienio keleiviui suteikiamos kokybiškos paslaugos. Deklaracijos mokesčių administratoriui teikiamos naudojantis žiniatinklio paslauga, t. y. pateikiant XML formato PVM grąžinimo deklaracijos duomenų rinkmeną. Rinkmenos struktūros aprašas skelbiamas VMI interneto svetainėje. Jei nėra galimybės teikti informacijos e. būdu, galima naudotis kitų asmenų, kurie užsiima PVM grąžinimo užsienio keleiviams tarpininkavimu, paslaugomis.

Šaltinis: VMI