Krizių akivaizdoje EP nariai ragins didinti ES biudžetą

Antradienį europarlamentarai tvirtins savo poziciją dėl ES ilgalaikio biudžeto peržiūros, siekdami sustiprinti ES pasirengimą didėjantiems saugumo ir migracijos iššūkiams.

Šių metų birželį Europos Komisija pasiūlė peržiūrėti ilgalaikį ES biudžetą. Po kelių mėnesių EP biudžeto komitetas įvertino šią peržiūrą ir paragino 2024-2027 m. ES biudžetą padidinti 10 milijardų eurų. Dėl šios Parlamento pozicijos galutinai bus apsispręsta plenarinėje sesijoje trečiadienį.


Europarlamentarai siekia sustiprinti tų sričių finansavimą, kurios padėtų ES geriau susidoroti su naujais iššūkiais, tokiais kaip parama Ukrainai kare su Rusija, didesnis migracijos ir kitų krizių valdymo poreikis bei ES strateginės autonomijos didinimas. Jie tikisi, kad biudžetas bus padidintas jau nuo kitų metų.


Po balsavimo antradienį 14 val. vietos laiku vyks EP pirmininkės Robertos Metsolos ir pranešėjų Jan Olbrycht (Europos liaudies partija, Lenkija) ir Margarida Marques (Socialistai ir demokratai, Portugalija) spaudos konferencija.


Diskusija: antradienį, spalio 3 d.

Balsavimas: antradienį, spalio 3 d.

Procedūra: neįpareigojanti rezoliucija

Spaudos konferencija: antradienį 14 val. (spalio 3 d.)

Šaltinis: Europos Parlamentas