i.EKA posistemyje jau ir kasos aparatų su virtualia fiskalizacija kvitų duomenys

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad Išmaniųjų elektroninių kasos aparatų posistemyje i.EKA gauti pirmi kasos aparato su virtualia fiskalizacija kvito duomenys.

„Ši kasa nuo kitų skiriasi tuo, kad veikia ir kvitų duomenis (pvz. kvito suma, PVM tarifai ir suma) perduoda tik tiesiogiai prisijungusi prie i.EKA, tai yra naudodama virtualios fiskalizacijos paslaugą. Šiuo konkrečiu atveju kasos aparatu gali būti tiek planšetinis kompiuteris, tiek mobilusis telefonas. Pardavimas iškart registruojamas posistemyje, todėl šiuose įrenginiuose nereikia papildomai naudoti kitų duomenų saugumą užtikrinančių technologijų, o tai leidžia sutaupyti. Kvitas klientui išduodamas tik po iš i.EKA gauto patvirtinimo. Tokio tipo kasos aparatams reikalingas pastovus interneto ryšys, juos verslui rekomenduojama rinktis tais atvejais, kai klientų srautai yra mažesni, nepastovūs“, – sako VMI Kontrolės departamento vyresnysis patarėjas Rolandas Puncevičius, primindamas, kad kitas kasos aparatų tipas – kasos su saugos moduliu. Duomenys į i.EKA šiais aparatais perduodami kartą per parą, o interneto ryšys reikalingas tik jų perdavimo momentu.

Pirmas kasos aparatas su virtualia fiskalizacija pradėjo veikti vienoje iš medicinos klinikų Vilniaus mieste. Iš viso į kasos aparatų modelių sąrašą jau įtraukti penki kasų su virtualia fiskalizacija modeliai. Kasos aparatų su saugos moduliu yra patvirtinta 11 modelių, o duomenis į i.EKA jau perduoda 731 toks kasos aparatas.

„Tiek vieno, tiek kito tipo kasos aparatus pradėjusiam naudoti verslui kasos pajamų apskaita yra visiškai skaitmenizuota – vietoje ranka pildomo ir saugomo popierinio kasos operacijų žurnalo, i.EKA sistemoje automatiškai formuojamas elektroninis“, – sako Rolandas Puncevičius.

Kad būtų lengviau pasirinkti, kurį kasos aparato tipą naudoti, parengtas jų palyginimas. Jį ir visą aktualią informaciją apie i.EKA galima rasti VMI svetainėje. i.EKA posistemis sukurtas įgyvendinant VMI ilgalaikę strategiją POLARIS 2025.

Šaltinis: VMI