Nepamiršo nei nekilnojamojo turto, nei automobilių mokesčių

Jeigu valdžia turi planų įvesti naujus mokesčius – anksčiau ar vėliau tai padarys. Iš pradžių gali atsitraukti dėl visuomenės pasipiktinimo, bet paskui ras tam tinkamą progą. Netrukus taip gali nutikti su naujais nekilnojamojo turto ir automobilių mokesčiais.Šių metų birželio mėnesį …

Mažiau biurokratizmo?

Viešojo administravimo įstatymo 26 straipsnio pakeitimo įstatymu, kurį Seimas priėmė pernai rudenį, nustatyta, kad viešojo administravimo subjektas gali reikalauti tik tų dokumentų ir informacijos, kurių nėra valstybės registruose ar kitose valstybės informacinėse sistemose. Viešojo administravimo subjekto reikalavimas pateikti dokumentus ir …

Palankiausia investuoti Lenkijoje ir Lietuvoje?

„Labai skirtingai valdžia ir opozicija vertina investavimo sąlygas Lietuvoje. Vieni sako, kad investicijoms sudarytos geros sąlygos, kiti teigia priešingai. Jie nurodo didžiausias kliūtis investicijų atėjimui – nelanksčią darbo santykių sistemą, didelę korupciją, biurokratines kliūtis. Kuo tikėti?“ 2014 metų investicijų pelningumo …

Kredito reitingas kyla aukštyn

„Girdėjau, kad Lietuvos skolinimosi reitingas grįžo į prieškrizinius metus. Ar tikrai? Kas paskatino reitingo gerėjimą?“ – rašo vyriausioji finansininkė Jolanta iš Panevėžio. Balandžio 11 d. tarptautinė kredito reitingų agentūra „Standard & Poor‘s“ („S&P“) pagerino Lietuvos ilgalaikio skolinimosi reitingą net dviem …

Už piktybiškai nesumokėtą PVM atsakys visi susiję asmenys

„Ar tiesa, kad PVM solidariai turės mokėti ne tik prekių ar paslaugų pirkėjas, bet ir su juo susiję asmenys? Nuo kada tokia nuostata bus įgyvendinta?“ – klausia individualios įmonės savininkas A. K. iš Kupiškio. LR Vyriausybė balandžio 16 d. posėdyje …

Bankroto sulaukė 14,5 tūkst. įmonių

„Teko skaityti, kad pastaraisiais metais smarkiai padaugėjo įmonių ir fizinių asmenų bankrotų Lietuvoje. Ar tikrai? Taip pat būtų įdomu sužinoti, kiek bankų bankrutavo Lietuvoje?“ – rašo laikraščio skaitytoja iš Klaipėdos. Įmonių bankroto departamento prie Ūkio ministerijos duomenimis, 2014 m. vasario …

Dauguma valstybių neatitiko nustatytų kriterijų

„Lietuvoje daug diskutuojama dėl euro įvedimo 2015 m. Ar Lietuva šiemet atitiks reikalingus Mastrichto kriterijus? Ar tiesa, kad jų neatitinka daugiau negu pusė euro zonos šalių?“ – klausia „AAM aktualijų“ skaitytojas.   Kokie kriterijai keliami ES narėms, norinčioms įvesti eurą? Norėdama …

Nurodyti asmens kodą – neprivaloma

„Kokius rekvizitus PVM sąskaitoje faktūroje turi nurodyti ūkininkas, parduodamas savo išaugintą produkciją? Vieni kolegos teigia, kad nurodo ūkininko asmens kodą, kiti – ūkio identifikavimo numerį. Skirtingai šį klausimą aiškina ir mokesčių konsultantai. Ar tikrai tokios informacijos apie ūkininką ir jo …

Buhalteriai tikrai domėsis profesijomis

„Kolegė paskambino ir pradžiugino, kad šiemet „Sodrai“ turėsime vykdyti dar vieną prievolę – teikti informaciją apie visų darbuotojų profesijas. Ar tikrai bus tokia prievolė ir kada ją reikės vykdyti?“ – klausia buhalterė A. V. Tokia prievolė draudėjams tikrai įtvirtinta LR …

Ar rugsėjo 2 d. moksleivių tėvai gali dirbti trumpiau?

Buhalterė Dovilė iš Klaipėdos klausia, ar rugsėjo 2 d. gali pasinaudoti Darbo kodekso nuostata, kad tėvai, auginantys vaikus moksleivius iki 12 metų, gali juos mokslo metų pradžios dieną palydėti į mokyklą ir į darbą ateiti vėliau.   Socialinės apsaugos ir …