Kontroliuojamos viešojo maitinimo ir apgyvendinimo paslaugų įmonės


Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos informuoja, kad ir toliau aktyviai kontroliuojama viešbučių, poilsiaviečių ir viešojo maitinimo veikla. Nuo šių metų gegužės, kai prasidėjo šio sektoriaus kontrolė, daugiau kaip 500 įmonių įspėtos raštu apie įtartinus jų veiklos rodiklius, o 250 vadovų pakviesti pokalbiams į apskričių valstybines mokesčių inspekcijas. Netrukus daugiau kaip 200 įmonių veikloje pastebėti teigiami poslinkiai ir augantis oficialus darbuotojų atlyginimas.
Apie 40 kavinių ir viešbučių, ignoravusių VMI įspėjimus arba apie kurių galimus mokestinius pažeidimus buvo pranešta pasitikėjimo telefonu, sulaukė tikrintojų. Dalis tyrimų jau baigti, jų metu nustatyta 50 tūkst. Lt nesumokėtų mokesčių suma, dar 12 tūkst. Lt baudų skyrė teismai. Vos per kelis mėnesius surašyti 150 administracinių teisės pažeidimų protokolai, nustatyti 6 Alkoholio kontrolės įstatymo pažeidimai, gresiantys licencijos praradimu. Bemaž 50 viešojo maitinimo darbuotojų įdarbinti visu etatu. Pradėjus ilgalaikius stebėjimus kavinėse, neva neįstengiančiose darbuotojams mokėti net minimalios algos, apyvarta tomis dienomis išaugdavo daugiau kaip du kartus.
„Pajamų slėpimas kasmet tampa vis išradingesnis. Rečiau pasitaiko neišduodančių kasos kvito, tačiau mokesčių išvengti bandoma manipuliuojant įvairiomis nuolaidomis ar nuslepiant lėšas, gautas už pobūvius“, – pažymi Darius Alinskas, VMI viršininko pavaduotojas.
Vienoje sostinės kavinėje VMI specialistų dėmesį patraukė visiems lankytojams tariamai taikomos nuolaidos. Jų dydis svyruodavo nuo 10 iki 80 proc. bendros užsakymo sumos. Akivaizdu, jog tokios nuolaidos negali duoti ekonominės naudos. Mokesčių vengimą patvirtino ir reguliarūs savininko piniginiai įnašai į įmonę, kadangi pajamų slėpimas buvo pasiekęs tokį mastą, jog apskaitytų pajamų nepakako net svarbiausioms išlaidoms padengti.

2007-08-20 Šaltinis: VMI