Bauda ir šimtatūkstantinis mokestis valstybei


Šią savaitę įsiteisėjo Klaipėdos apygardos teismo nuosprendis, kuriuo Tauragės gyventoja I. K. pripažinta kalta pagal du tyčinius nusikaltimus, įvardytus Baudžiamojo kodekso 1992 1 d. (Kontrabanda) ir 201 str. 2 d. (Neteisėtas namų gamybos stiprių alkoholinių gėrimų, nedenatūruoto, denatūruoto ar techninio etilo alkoholio, jų skiedinių (mišinių) ir aparatų jiems gaminti gaminimas, laikymas, gabenimas ar realizavimas). Už įvykdytus nusikaltimus moteriai paskirta 100 MGL dydžio (13 000 Lt) bauda. Taip pat nuteistoji privalės sumokėti daugiau kaip 128 tūkst. Lt importo mokesčių (muitas, PVM, akcizai), kurie buvo nustatyti ikiteisminio tyrimo metu. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Tauragės apskrities skyriuje ikiteisminis tyrimas pradėtas po to, kai praėjusių metų gruodžio 18 d. FNTT pareigūnai, tikrindami operatyvinę informaciją, Tauragės gyventojai I. K. priklausančiose ūkinėse bei gyvenamosiose patalpose aptiko daugiau kaip 100 dėžių cigarečių (51 825 pakeliai cigarečių „Jin ling“ bei 120 pakelių „Sant George“) su rusiško pavyzdžio banderolėmis, kurių vertė 149 241 Lt.
FNTT Tauragės apskrities skyriaus pareigūnai 46-erių metų tauragiškės namuose rado ir paėmė 200 vienetų pusės litro talpos neaiškios kilmės 8 rūšių alkoholinių gėrimų butelių su rusiško pavyzdžio banderolėmis bei etiketėmis ir apie 1 000 vnt. etikečių lipdukų su įvairių rusiškų gėrimų pavadinimais.
Klaipėdos apygardos teismo baudžiamajame įsakyme nurodyta, kad aptiktos kontrabandinės prekės yra konfiskuotos. Vėliau jos nustatyta tvarka bus sunaikintos.

2008-03-28 Šaltinis: FNTT