Aukščiausios klasės automobiliai nuvertėja sparčiausiai

Emilija BERTAŠIŪTĖ Vos išvažiavęs iš salono, naujas automobilis praranda nemažą dalį savo mažmeninės vertės. Nors transporto priemonės vertė, laikui bėgant, toliau mažėja, tam tikros markės nuvertėja labiau nei kitos. Siekdami nustatyti, kurių markių automobiliai nuvertėja labiausiai, „carVertical“ automobilių ekspertai atliko tyrimą …

Kaip paprasčiau likviduoti juridinį asmenį? (2)

  Pabaiga. Pradžia Nr. 35 (1187) F. Juridinio asmens likvidavimo procedūrų pagal JAR nuostatus ir JAR tvarkymo taisykles bei Registro tvarkytojo (RC) informaciją DUK palyginimas pateiktas lentelėje.JAR nuostatai, Tvarkymo taisyklėsJAR tvarkymo taisyklėsRC informacija DUK38. Duomenis Registro tvarkytojui teikia: 38.7.7. VMI: 38.7.7.2. apie …

Kaip paprasčiau likviduoti juridinį asmenį? (1)

  Rašinyje „Įmonės nemokumas – pavojai ir galimybės jų išvengti“ („AAM aktualijos“ 2022 06 14) rašiau, kad mažos UAB atveju teismai per 2019–2021 m. atliko „Sizifo darbą“: priimta 15 Šiaulių apygardos teismo nutarčių, 1 Lietuvos apeliacinio teismo (LApT) nutartis, 10 Šiaulių miesto …

Populiarėjant motociklams, daugėja sukčiavimo atvejų

Emilija BERTAŠIŪTĖ Naudoto motociklo pirkimas – rizikinga investicija. Motociklai dažnai patenka į sunkius eismo įvykius, todėl tikimybė įsigyti daužtą motociklą yra ne ką mažesnė, nei daužtą automobilį. Pirkėjai turėtų žinoti ne tik apie motociklo praeities žalas ir ridos atsukimus, bet ir …

Skaitmenizavimas keičia kasdienį gyvenimą ir veiklas

 Šiandien gyventojų ūkinė ir komercinė veikla vis sparčiau persikelia į skaitmeninę erdvę. Neseniai įstatymų leidėją pasiekė naujasis Buhalterinės apskaitos įstatymo projektas, kuriam po pateikimo Seime jau yra pritarta. Tikėtina, kad ši įstatymo redakcija įsigalios kitais metais. Naujasis apskaitą reglamentuojančio įstatymo …

Įmonių tvarumo atskaitomybės direktyvos taikymas ir pokyčiai Lietuvoje

 2015 m. Jungtinių Tautų Organizacijos patvirtinta Darnaus vystymosi darbotvarkė numato 17 tikslų, kurie turi būti įgyvendinti iki 2030 m. Šiame kontekste Europos Sąjunga iškėlė tikslą tapti modernia, efektyviai išteklius naudojančia ir konkurencinga ekonomika (dar kitaip šis tikslas žinomas kaip Europos …

Pelno mokestis ir jo administravimas

 Pelno mokestis – sudedamoji Lietuvos mokesčių sistemos dalis. Taip jau susiklostė, kad Lietuvoje nėra atskirus mokesčių įstatymus jungiančio mokesčių kodekso ar kito teisinio dokumento. Mokesčius nustato ir jų mokėjimą reglamentuoja atskiri mokesčių įstatymai. Pelno mokesčio įstatymas nustato uždirbto pelno ir …

Apie labdarą ir paramą pandemijos metu

 COVID-19 pandemija paskatino visuomenėje atsirasti daug gražių naujų iniciatyvų, kurios padeda įveikti pandemijos padarinius. Per pandemiją labiau išryškėjo savanorių darbo reikšmė ir paramos suteikimo svarba įvairių paslaugų forma gyventojams čia ir dabar.Valstybės institucijos ir įvairios organizacijos, be pagalbos iš šalies, …

Gyventojų pajamų deklaravimo ištakos

 Per kelerius metus mūsų šalyje kai kurioms gyventojų grupėms jau susiformavo įprotis, susijęs su prievole kiekvienais kalendoriniais metais deklaruoti praėjusių mokestinių metų pajamas. Gyventojai, deklaruodami pajamas, pateikia savotišką ataskaitą valstybei apie per praėjusį mokestinį laikotarpį uždirbtas bei gautas pajamas ir …

Ar lengva susigrąžinti klaidingai sumokėtą žyminį mokestį?

 Susidūriau su keista situacija, išeitis iš kurios gali būti įdomi ir kitiems savaitraščio „Apskaitos, audito ir mokesčių aktualijos“ skaitytojams.Teikiant skundą Administraciniam teismui dėl institucijų neteisėtų veiksmų metalinių garažų šalinimo akcijoje, reikėjo mokėti žyminį mokestį.Pagal Administracinių bylų teisenos įstatymo 35 straipsnį, administracinėse …

Kas laukia mokesčių lengvatų?

 Mokesčių lengvatos ir valstybės finansaiTurbūt dar nėra tokios nuostatos visuomenėje, kad visų mūsų sumokami didesni mokesčiai tikrai prisidės prie visuotinio gėrio valstybėje, arba tokio užtikrintumo, kad, įgijus teisę, kiekvienam iš mūsų išmoka iš valstybinių fondų tiesiogiai priklausys nuo sumokėtų mokesčių …

Kokių metinių veiklos rezultatų tikisi įmonės?

 2020 finansiniai metai buvo išskirtiniai ne tik dėl COVID-19 pandemijosĮmonių atstovai tiek viešojoje erdvėje, tiek tarpusavyje dalinasi patirtimi, kaip sekasi išgyventi per pandemiją. Daugeliui įmonių 2020 m. turbūt buvo paženklinti iš anksto neplanuotais veiklos sprendimais, susijusiais su pandemija ir paskelbtu …

Kas teisi: VMI ar „Sodra“?

 Verslas privalo teikti deklaracijas ir formas Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) ir „­Sodros“ sistemose. Tiek buhalteriui, tiek verslo atstovams yra svarbiausia, kad prievolės būtų atliktos tinkamai. Įprastai visi stengiasi laiku pateikti deklaracijas ir formas. Tik ar šiuo atveju jaučiamas VMI ir …

Žemė – ypatingas mūsų turtas

 Lietuvos Respublikos žemė yra ypatingas turtas, kurio ištekliai – riboti. Tai toks turtas, kuriam neskaičiuojamas nusidėvėjimas, tvarkant įmonių, kurioms nuosavybės teise priklauso žemės sklypai, apskaitą. Visoms kitoms ilgalaikio turto grupėms įmonėse nusidėvėjimas yra skaičiuojamas. Pagal žemės verčių zonų žemėlapį įvairiose …

Kaip sekėsi verslui ir gyventojams pasinaudoti valstybės parama?

 Verslui – valstybės paramaEkonomikos skatinimui ir COVID-19 sukeltoms pasekmėms mažinti verslo įmonėms ir gyventojams, labiausiai nukentėjusiems nuo COVID-19, Europos Sąjungos iniciatyva ir nacionalinių vyriausybių sprendimais buvo pasiūlytos įvairios finansinės paramos priemonės. Lietuvoje taip pat verslui ir gyventojams buvo pasiūlytas finansinės …

Kokių finansinių priemonių valstybės imasi ir kokias klaidas daro kovoje su COVID-19 padariniais?

 Pastaruoju metu vis dažniau diskutuojama apie tai, kad COVID-19 sukelta pasaulinė krizė yra valdoma ir, priėmus greitus sprendimus, nepadarė tokios didelės finansinės žalos, kuri buvo prognozuota. Deja, tenka pripažinti, kad paskubomis priimti sprendimai tiek nacionaliniu, tiek ir tarptautiniu lygmeniu turėjo …

Rinkos ekonomikos sąlygomis įmonių bankrotai – neišvengiami

 Dėl susiklosčiusios situacijos, susijusios su COVID-19 padariniais, buvo baiminamasi, kad išaugs įmonių bankrotų skaičius. Dabartinė situacija kai kuriuose verslo sektoriuose neturi analogų praėjusiais dešimtmečiais ir jos padarinių negalima lyginti su 2008–2010 m. pasauline finansų krize. Lietuvoje dėl priimtų sprendimų karantino …

Ar įmonių finansinės ataskaitos padės pasirinkti darbdavį?

 Jauni specialistai – būsimi darbo jėgos rinkos dalyviaiJaunuoliams, šiais metais baigusiems studijas, jau įteikti diplomai. Mokslo įstaigų organizuojamose diplomų įteikimo šventėse jauni specialistai savotiškai palydėti į savarankišką gyvenimą, kartu palinkint ir sėkmingos profesinės karjeros pradžios. Tačiau pasigirsta liūdnų gaidelių, kad …

Ar paprasta deklaruoti nekilnojamojo turto mokestį?

 Giminaitis paprašė padėti susivokti jo ir sutuoktinės turimo nekilnojamojo turto mokesčio (NTM) nustatymo ir deklaravimo 2020 m. klausimais.Giminaitis didmiestyje turi butą (su sutuoktine), paveldėtą butą kitame mieste ir sodybą rajone. Sutuoktinė didmiestyje turi dar vieną butą ir dar paveldėtą butą.Aiškėja, …

Finansinio kapitalo analizės bruožai

 Svarbus įmonių sėkmingos ekonominės veiklos veiksnys yra turimas kapitalas, šiuolaikinėje literatūroje vadinamas finansiniu kapitalu. Jo dydis, struktūra ir efektyvumas domina tiek įmonės vadovybę ir savininkus, tiek išorės informacijos vartotojus – įmonės partnerius ir investuotojus. Šiems informacijos poreikiams patenkinti reikalinga finansinio …