Norite žiemą turėti šviežių morkų?

Todėl pasirūpinkite jų tinkamu sandėliavimu. Atkreipkite dėmesį, kad morkas reikia sandėliuoti sveikas, nesutrūkinėjusias, nepakenktas graužikų, vabzdžių, lervų ir neapžėlusias „barzdomis“. Morkoms ypač pavojingas baltasis puvinys, kuriuo jos užsikrečia augdamos dirvoje. Baltojo puvinio sukėlėjai, perėję per gyvulių virškinamąjį traktą, nežūsta. Jie …

Ar galima rudenį sodinti rožes?

Šiuo metų laiku toks klausimas kyla ne vienam. Tie, kas nespėjo pasirūpinti rožėmis anksčiau, kai termometrų stulpeliai rodė daugiau laipsnių šilumos, dabar susimąsto: neskubėti, atidėti rožių sodinimą iki pavasario ar rizikuoti. Jie baiminasi, kad, užėjus šalčiams, rudenį sodintos rožės žus.Tačiau …

Skelbiam karą amarams

Nors amarai yra maži – apie 2–5 mm, jų dauginimosi ir daromos žalos greitis tiesiog gąsdina. O ši vasara jiems tapo tikru rojumi. Amarai puola dideles augalų grupes, nes, baigę „darbą“ su vienu augalu, pereina prie kito. Jeigu anksčiau sodininkai dar …

Tulpės peržydėjo…

Septynmyliais šuoliais pralėkė pavasaris, vos spėjome pasidžiaugti tulpių žydėjimu ir štai liko jos nuleidusios suglamžytas galvas, nubarsčiusios žiedlapius…Deja, kai kurie, norėdami grožio, peiliu arba žirklėmis nukerpa tulpes iki šaknų, o po to stebisi, kodėl kitais metais išauga tik tulpių lapai, …

Patikslinimas

Norime patikslinti informaciją, pateiktą straipsnyje „Ruoškimės kovai su invaziniais šliužais“ („AAM aktualijų“ Nr. 25, liepos 5 d.). Stebėjimo duomenimis, rimtai nusiteikę invaziniai šliužai nebijo kiaušinių lukštų ir gali drąsiai juos peršliaužti. Pateikiame faktą įrodančią nuotrauką. Verčiau jau naudokite specialias priemones nuo …

Ruoškimės kovai su invaziniais šliužais

Atšilus orams ir vis daugiau laiko vakarais leidžiant gamtoje, retas kuris nepastebės iš pasalų atšliaužiančių šliužų, kurie, nors ir tylūs, labai rimtai nusiteikę susidoroti su jūsų derliumi, dekoratyviniais augalais ir iš esmės visu tuo, ką auginate, puoselėjate ir vertinate.Šliužai į …

Už lango – gruodis

…O sode ar sodyboje darbai vis nesibaigia. Taigi šįkart pakalbėkime apie tai, ką reikėtų nuveikti gruodžio mėnesį.Pirmiausia retkarčiais vertėtų apžiūrėti laikomus gėlių svogūnėlius ir gumbus – sudžiūvusius ar pradėjusius gesti reikėtų išrinkti ir nedelsiant išmesti.Šiaip sniego sluoksnis ant daugiamečių gėlių …

Kuo dengti augalus?

Šiuolaikinės augalų dangos, naudojamos žiemą, stebina įvairove, tačiau nereikėtų pamiršti ir tų, kurios ištikimai tarnavo mūsų močiutėms ir seneliams. Jos gali būti naudojamos kartu.Viena iš tokių – neaustinė. Dažniausiai naudojama tanki neaustinė balta medžiaga arba geotekstilė. Galima pasirinkti didelio tankio …

Ruošiame augalus žiemai

Artėjant šaltajam metų sezonui, daugeliui kyla klausimas, kokius augalus ir kaip dengti žiemai. Yra daug specialių augalų dengimo medžiagų, tačiau tai nereiškia, kad krūmus, medžius ar gėles reikia vienodai apvynioti storu tankaus audinio sluoksniu. Ne visiems augalams ar sodiniams tinka …

Sode – spalis

Spalio mėnuo, ypač antroji jo pusė – jau gilus ruduo, tačiau soduose ir daržuose yra ką veikti. Taigi spalį vertėtų baigti skinti žieminius obuolius ir kriaušes. Geriausia skinti sausomis dienomis. Taip pat rekomenduojama nepalikti kaboti vadinamųjų mumifikuotų vaisių. Nuskinamos paskutinės …

Kada sodinti rožes?

Tinkamiausias rožių sodinimo laikas – ne tik pavasaris, bet ir vėlyvas ruduo. Rožės plikomis šaknimis sodinamos tik ramybės būsenoje, rudenį – ne anksčiau kaip spalio mėn. ir iki tol, kol galima įdirbti žemę. Rudeninio rožių sodinimo pranašumas – pavasarį rožės …

Darže – rugsėjis

Prieš prasidedant šalnoms, reikėtų nuimti jautrias joms daržoves: pomidorus, agurkus, ankštpipirius, aguročius, cukinijas, moliūgus, patisonus. Moliūgai, cukinijos, patisonai, aguročiai turi būti ne raunami, o nupjaunami palikus 2–3 cm kotelį. Šios daržovės gerai išsilaiko kambario temperatūroje. Plonesne odele, jaunesnes patartina suvartoti pirmiausia.Jau …

Už lango – rugsėjis

…O sode ir toliau verda darbai. Šį kartą pakalbėkime apie gėlių priežiūrą.Rugsėjo mėnesį jau galima sodinti krokus, narcizus, hiacintus, tulpes (rekomenduojama paskutinį rugsėjo dešimtadienį). Prieš sodinimą reikėtų apžiūrėti svogūnėlius. Jeigu yra šaknų svogūnėlių erkių, 20 minučių pamirkykite 0,2–0,5 proc. chlorofose arba …

Pasirūpinkite dirvožemiu

Nurinkus daržoves ir tinkamai paruošus jas žiemai ir vartoti, metas gaivinti dirvožemį ir šalinti piktžoles bei augalų likučius.Likus daržovių stiebų ir lapų, rekomenduojama juos surinkti ir išmesti. Jeigu jie buvo visiškai sveiki, galite naudoti kompostui. Tačiau, jeigu buvo pažeisti ligų, …

Rugpjūtis – derliaus metas

Štai ir paskutinis vasaros mėnuo, kitaip sakant, derliaus ėmimo metas, kuris ne tik džiugina gėrybėmis, bet ir suteikia papildomos veiklos. Kuo daugiau pasodinote ir pasėjote, tuo daugiau turėsite maisto atsargų. Tik reikės jomis tinkamai pasirūpinti (paruošti sandėliavimui, vakuoti, raugti ir …

Kaip laistyti per karščius?

Ši vasara savo karščiais ir sausra kankina ne tik žmones, gyvūnus, bet ir… augalus. Taigi keletas patarimų, kaip teisingai juos laistyti, taip pat daržoves, kad joms nebūtų pakenkta, o rudenį netektų liūdėti dėl menko derliaus.Kaip jau minėjau anksčiau, geriausias laikas …

Pasirūpinkime savo pievelėmis

Ši vasara mus ne tik džiugina saule ir šiluma, bet ir kelia rūpesčių – dideli karščiai ir retas lietus daugeliui tampa iššūkiais. Atrodytų, dabar laikas grožėtis išpuoselėta veja ir lakstyti po ją basomis, tačiau šią vasarą mūsų pievutėms reikia daug daugiau …

Karališkoji rožė

Rožių yra įvairių, taigi kiekvienas pagal savo skonį ar suformuotą sklypą gali išsirinkti tokią rožę, kokios tik širdis geidžia… Rožė laikoma dieviškumo, tobulo grožio ir meilės simboliu, tačiau gali būti susijusi ir su užuojauta bei liūdesiu Apie ją parašyta daugybė …

Sodininko rūpesčiai liepą

Kaip ir kiekvieną mėnesį, taip ir liepą vienas pagrindinių sodininko darbų – ravėjimas. Taigi net patyrę sodininkai ieško įvairių būdų, kaip palengvinti šį darbą ir apsisaugoti nuo piktžolių. Pavyzdžiui, kai kurie, kovodami su lysvėse išaugusiais itin sunkiai išnaikinamais paprastaisiais varpučiais, …

Skelbiam karą uodams

Uodai, nors ir maži, bet iš tiesų yra labai erzinantys padarai. O šiemet – ypač. Tačiau, norint ramiai darbuotis sode, nebūtina po ranka turėti cheminių preparatų. Yra ir geresnių būdų atsikratyti geliančių padarėlių. Lengvas ir ekologiškas būdas atsikratyti uodų yra …