Kas laukia mokesčių reformos?

Prasidėjo 2024-ieji. Kokie jie bus, kokios naujovės laukia mokesčių mokėtojų, ar bus priimta mokesčių reforma?2023 m. kovą Finansų ministerija pristatė mokesčių darbo grupės ilgai rengtą mokesčių reformą – siūlė Gyventojų pajamų, Pelno ir Pridėtinės vertės mokesčių įstatymų pakeitimus. Gyventojų pajamų mokesčio …

Prasidėjo diskusijos dėl MMA didinimo

Kaip ir kiekvienais metais, prasidedant vasarai, Trišalė taryba pradėjo diskusijas dėl minimalaus mėnesinio atlyginimo (MMA) didinimo nuo 2023 m. sausio 1 d. Šiuo metu MMA Lietuvoje yra 730 eurų, neatskaičius mokesčių, arba 550 eurų „į rankas“.Darbo kodekse (DK) yra nustatyta, …

Ar mokesčių mokėtojų laukia nauji mokesčiai?

2022 m. gegužės 11 d. Lietuvoje tradiciškai buvo paminėta jau ketvirtoji Pagarbos mokesčių mokėtojams diena. Finansų ministerija padėkojo mokesčių mokėtojams, kurie, savanoriškai mokėdami mokesčius, užtikrina valstybės viešąsias paslaugas. Be mokesčių valstybė tikrai negalėtų nei tinkamai funkcionuoti, nei kurti gerovę savo …

Už atsisakymą skiepytis nuo COVID-19 – atleidimas iš darbo?

Iki šiol Lietuvoje girdėjome tik geranoriškus valdžios atstovų ir sveikatos priežiūros specialistų raginimus savanoriškai skiepytis nuo COVID-19 infekcijos. Ar netrukus skiepijimas taps privalomas? Nors 2020 m. Pasaulio sveikatos organizacija pasisakė prieš privalomą skiepijimą nuo COVID-19, kai kurios Europos šalys, pavyzdžiui, …

Dėl minimalios mėnesinės algos didinimo dar nesusitarta

Užimtumo tarnyba paskelbė, kad Lietuvoje mažėja nedarbas. Šiemet nuo sausio 1 d. darbo neturinčių žmonių skaičius sumažėjo nuo 277 tūkst. iki 246,3 tūkst. gegužės 1 d., o nedarbo rodiklis – nuo 16,1 proc. iki 14,3 proc. „Sodros“ duomenimis, vidutinės gyventojų darbo …

Verslas prašo mažinti statistinės atskaitomybės naštą

Lietuvos statistikos departamentas skelbia, kad kasmet atlieka per 200 statistinių tyrimų. Surenkami statistiniai duomenys apdorojami, analizuojami ir parengiama statistinė informacija apie Lietuvos ekonominius, socialinius, demografinius ir aplinkos pokyčius. Informacija reikalinga šalies valdymui, gyventojams, mokslui ir verslui. Lietuvos statistikos departamentas siekia, …

Pateiktos alternatyvos reinvestuojamam pelnui skatinti

Šiuo metu Lietuvoje įmonių uždirbamas pelnas apmokestinamas jo uždirbimo momentu. Tai leidžia valstybei surinkti į biudžetą pajamas, gerinama pramonės struktūra, skatinamas smulkusis verslas, investicijos į regionus (LEZ). Pasinaudodamos pelno mokesčio lengvata, įmonės turi galimybę susimažinti pelno mokestį arba jo visai …

Sieks panaikinti mokesčių sistemos neteisingumą

Neseniai Lietuvos verslo konfederacijos mokesčių darbo grupė pristatė pasiūlymus dėl mokesčių sistemos tobulinimo. Dalį šių siūlymų Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas vertino palankiai ir sakė, kad jie yra racionalūs ir bus svarstomi. Tačiau nepriimtinas siūlymas mažinti didžiausias …

Dėl sveikatos būklės bus galima dirbti nuotoliniu būdu

Lietuvoje paskelbus ekstremaliąją situaciją ir karantiną, darbdaviams buvo rekomenduota, jeigu yra galimybė, darbą organizuoti nuotoliniu būdu. Darbdaviai taip ir padarė. 2020 m. gegužės 21 d. Seimas priėmė Darbo kodekso (DK) pataisas, kurios aktualios darbuotojams ir darbdaviams. 2020 m. rugpjūčio 1 …

Nepritaria siūlymui lengvinti darbuotojų atleidimo tvarką

Lietuvoje paskelbus karantiną, daugelis veiklų buvo uždraustos. Vyriausybė nutarė valstybės lėšomis finansuoti prastovas, kad darbdaviai išlaikytų darbuotojų darbo vietas. Tačiau nedarbas vis dėlto padidėjo. Užimtumo tarnybos duomenimis, jis siekia 12,8 proc.Ne visiems darbdaviams pavyko greitai ir sklandžiai organizuoti darbą nuotoliniu …

Svarstoma, ar didės dirbančiųjų pajamos

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda neseniai pateikė Seimui Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) įstatymo pataisas, kuriomis siūloma laikinai nuo šių metų liepos 1 d. iki gruodžio 31 d. nuo 20 iki 15 proc. sumažinti GPM tarifą, taikomą pajamoms iš darbo santykių, …

Nesutariama, ar reikia reguliuoti kainas, esant ekstremaliai situacijai

Pilni prekių vežimėliai ir krepšeliai, tuščios parduotuvių lentynos – tokio vaizdo niekas nesitikėjo švenčiant Lietuvos nepriklausomybės 30-metį. Tačiau tai atsitiko. Europoje pradėjus plisti koronavirusui, išsigandę daugelio šalių gyventojai pradėjo šluoti parduotuvių lentynas ir dideliais kiekiais įsigyti kruopų, konservų, kitų ilgai …

Ekspertai nepritaria 32 proc. GPM tarifui

Seimas pradėjo svarstyti 2020 m. valstybės biudžetą, o Lietuvoje pradėjo protestuoti žemdirbiai, vežėjai, aukštųjų mokyklų dėstytojai, švietimo darbuotojai. Reikalauja didesnių atlyginimų ir prašo nedidinti mokesčių. Valdžia išdalino daug pažadų ir pritrūko pinigų, todėl ieško, kur jų paimti, ką apmokestinti.2018 m. …

Ar mokestis bankams toks grėsmingas?

Palūkanos neturėtų priklausyti nuo mokesčioLietuvoje verda diskusijos dėl planuojamo bankų turto apmokestinimo. Lietuvos bankų asociacija įspėjo, kad Lietuvoje, įvedus 0,4 proc. turto mokestį, būsto paskolų palūkanos nuo dabartinių 2,4 proc. gali pašokti iki 2,8–4,6 proc. Lietuvoje būsto pirkėjai, mokėdami 2,4 proc. …

Ar naujoji PVM lengvata paskatins įsigyti elektromobilį?

 Svarstant, ar suteikti lengvatinį 9 proc. PVM tarifą naujai įsigyjamiems elektromobiliams, pasigirsta įvairių prieštaringų nuomonių dėl jo poveikio elektromobilių skaičiui.Kuriamos PVM lengvatos tikslas turėtų būti sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą, triukšmą ir transporto priemonių taršą. Įvairių mokestinių lengvatų ar …

Europos Komisija pasiūlė lankstesnį PVM planą

Neseniai Europos Komisija (EK) paskelbė naujas taisykles, kuriomis remdamosi valstybės narės galėtų lanksčiau nustatyti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifus ir sukurti geresnę ir mažoms bei vidutinėms įmonėms palankesnę mokestinę aplinką.Šie pasiūlymai yra galutiniai EK vykdomos PVM taisyklių peržiūros veiksmai, kuriais …

Ar šimtą biudžetinių įstaigų buhalterių pakeis vienas?

Lietuvoje nuspręsta taupyti valdymo išlaidas ir centralizuoti biudžetinių įstaigų buhalterinę apskaitą. TAR paskelbti priimti Vyriausybės nutarimai Nr. 125 „Dėl biudžetinės įstaigos Nacionalinio bendrųjų funkcijų centro įsteigimo ir jo nuostatų patvirtinimo“ ir Nr. 126 „Dėl buhalterinės apskaitos ir personalo administravimo techninio …

Progresinių mokesčių Lietuva baidosi?

2017 m. lapkričio 14 d. Seimo posėdyje po pateikimo pritarta dviem Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo projektams, numatantiems įvestį progresinius mokesčius. Nutarta projektus svarstyti Seimo pavasario sesijoje.Socialdemokratai siūlo 4 pajamų apmokestinimo tarifus – nuo 15 iki 20 proc.Konservatorių frakcijos nariai siūlo …

Ar jau rado visus, kurie nemoka mokesčių?

Pastaruoju metu daug diskutuojama apie tai, kad ūkininkai ir kiti žemdirbiai turi daug lengvatų ir moka mažai mokesčių, galimai teikia neteisingus duomenis apie žemės ūkio veiklos pajamas, todėl pasigirdo siūlymų didinti jiems mokesčius. Finansų ministerija kol kas nesirengia daryti jokių …